تقابل بین عرضه و تقاضا

 

بازار آهن طی دو هفته گذشته روزهای پر هیجانی را پشت سر گذاشت بطوری که چندین بار در روز شاهد افزایش و یا کاهش قیمت ها بودیم. در فصل زمستان و روزهای سرد سال که به دلیل بارندگی ها حجم تولید صنعتی در کشور پایین می آید، افزایش بهای قراضه دور از انتظار نیست. اما همین افزایش قیمت قراضه را باید در تقابل بین عرضه و تقاضا جست و جو کنیم که در هفته های اخیر تقاضای محدودی داشته است و موجب شد تا...

ادامه مطلب

ظرفیت بخش معدن در اقتصاد کشور

 

 ظرفیت بخش معدن در اقتصاد کشور

طبق گزارشات اخیر، مقرر گردیده است که سهامداران شرکت فولاد کردستان 44 درصد ایمیدرو، 20 درصد کمیته امداد، 20 درصد توسعه معادن و فلزات به نمایندگی صبا نور و 16 درصد مجموعه کیمیا معادن سپاهان باشند. علاوه بر این منابع تامین کننده خوراک فولاد کردستان نیز مجتمع کیمیا معادن سپاهان و صبانور خواهند بود. تا هشت ماه آینده کیمیا معادن سپاهان دو طرح گندله 600 هزار تنی و کنسانتره 500 هزار تنی را احداث خواهد کرد و با احداث این واحد به تولید 900 هزار تن کنسانتره خواهد رسید. علی خیراللهی، مدیر عامل شرکت کیمیا معادن سپاهان طی گفت و گویی، فعالیت های این شرکت را تشریح کرده و به ظرفیت های بخش معدن در اقتصاد ایران اشاره کرد. خیراللهی معتقد است که حوزه معدن قادر است در اقتصاد و اشتغال کشور نقشی فراتر از نفت ایفا نماید و در این میان باید به بخش خصوصی هم اعتماد کرد.

ادامه مطلب

وضعیت ذوب آهن اصفهان در سال 98

 

سال 98 تحولی بزرگ در ذوب‌آهن

مهرداد تولاییان معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: یکی دیگر از برنامه های ذوب آهن اصفهان تولید ریل S49  است که برای متروی اصفهان و شیراز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این زمینه نیز اقدامات اولیه تقریبا با متروی اصفهان تمام شده و می‌توان این وعده را داد که در 3 ماه پایانی سال بخشی از 3هزار تن درخواستی مترو اصفهان، تحویل داده خواهد شد. 

وی درباره برنامه تولید این شرکت نیز گفت: مبنای تولید ذوب آهن اصفهان برای امسال 2میلیون و 400هزار تن است که تقریبا 100هزارتن از سال قبل بیشتر است. از سویی دیگر با توجه به میزان تولید در 9 ماهه امسال ما پیش بینی می کنیم که به این عدد برسیم.

 

ادامه مطلب

نماد اعتماد الکترونیکی

تماس با ما

 • icon
  آدرس :بازارآهن تهران(شادآباد)، بلوار 45متری بهار شمالی،مرکز تجاری پارس فلز،بلوکE،پلاک12
 • icon
  تلفن ۱ : 02166306162 
  تلفن ۲ : 02166246019
 • icon
  موبایل : ۰9128460162
  تلگرام: ۰9128460162