ثبات نرخ ارز

 

ثبات نرخ ارز از کاهش آن مهمتر است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که در چند ماه اخیر تمرکز دولت به شدت بر کاهش نوسانات ارز معطوف بوده است، گفت که ثبات نرخ ارز از کاهش نرخ آن مهمتر است.
در حال حاضر در شرایط خاصی هستیم که علی‌رغم همه این‌ها بانک مرکزی بدون سرکوب نرخ ارز و از طریق سازوکارهای مالی بازار ارز را کنترل کرده است.
او همچنین از معافیت ارزی صادرکنندگانی که تا یک‌میلیون دلار صادرات دارند خبر داد و گفت که این معافیت برای صادرکنندگانی که بین یک تا ۳ میلیون دلار صادرات دارند، ۷۰ درصد است؛
 این معافیت نیز به این معناست که آن‌ها می‌توانند ارز خود را به سامانه نیما نیاورند اما به کشور باید وارد کنند.
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست خود با کارآفرینان جوان در محل وزارت اقتصاد، با اشاره به بیانیه اعلام‌شده اینستکس و شروطی که اتحادیه اروپا برای گسترش تبادلات مالی خود با ایران گذاشته است، اظهار کرد: شروطی که اروپایی‌ها گذاشته‌اند، چیز عجیبی نیست چراکه این شروط قبل نیز وجود داشته است.
 

 

تقابل بین عرضه و تقاضا

 

بازار آهن طی دو هفته گذشته روزهای پر هیجانی را پشت سر گذاشت بطوری که چندین بار در روز شاهد افزایش و یا کاهش قیمت ها بودیم. در فصل زمستان و روزهای سرد سال که به دلیل بارندگی ها حجم تولید صنعتی در کشور پایین می آید، افزایش بهای قراضه دور از انتظار نیست. اما همین افزایش قیمت قراضه را باید در تقابل بین عرضه و تقاضا جست و جو کنیم که در هفته های اخیر تقاضای محدودی داشته است و موجب شد تا...

ادامه مطلب

ظرفیت بخش معدن در اقتصاد کشور

 

 ظرفیت بخش معدن در اقتصاد کشور

طبق گزارشات اخیر، مقرر گردیده است که سهامداران شرکت فولاد کردستان 44 درصد ایمیدرو، 20 درصد کمیته امداد، 20 درصد توسعه معادن و فلزات به نمایندگی صبا نور و 16 درصد مجموعه کیمیا معادن سپاهان باشند. علاوه بر این منابع تامین کننده خوراک فولاد کردستان نیز مجتمع کیمیا معادن سپاهان و صبانور خواهند بود. تا هشت ماه آینده کیمیا معادن سپاهان دو طرح گندله 600 هزار تنی و کنسانتره 500 هزار تنی را احداث خواهد کرد و با احداث این واحد به تولید 900 هزار تن کنسانتره خواهد رسید. علی خیراللهی، مدیر عامل شرکت کیمیا معادن سپاهان طی گفت و گویی، فعالیت های این شرکت را تشریح کرده و به ظرفیت های بخش معدن در اقتصاد ایران اشاره کرد. خیراللهی معتقد است که حوزه معدن قادر است در اقتصاد و اشتغال کشور نقشی فراتر از نفت ایفا نماید و در این میان باید به بخش خصوصی هم اعتماد کرد.

ادامه مطلب

تماس با ما

 • icon
  آدرس :بازارآهن تهران(شادآباد)، بلوار 45متری بهار شمالی،مرکز تجاری پارس فلز،بلوکE،پلاک12
 • icon
  تلفن ۱ : 02166306162 
  تلفن ۲ : 02166246019
 • icon
  موبایل : ۰9128460162
  تلگرام: ۰9128460162