خبر مهم برای تمامی فعالان عرصه اقتصاد

خبر مهم برای تمامی فعالان عرصه اقتصاد

اصلاحیه مورخ ۱۲/ ۱۲/ ۹۷ هیات وزیران در خصوص ماده ۹ آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم

ماده ۹ : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است با همکاری سازمان ( امور مالیاتی ) ظرف یک سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه ، پایانه های پرداخت اعم از پایانه های پرداخت کارتخوان و پایانه های پرداخت مجازی مانند درگاه پرداخت اینترنتی را ساماندهی کند و با ایجاد تناظر بین آنها با مجوز فعالیت و شماره اقتصادی بنگاه های اقتصادی ، به هریک از پایانه های پرداخت شناسه یکتا اختصاص دهد. پس از گذشت زمان مذکور ، ارائه خدمت به پایانه های پرداخت فاقد شماره یکتا متوقف خواهد شد .

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است اطلاعات مربوط به تراکنش های شبکه پرداخت بانکی ( شاپرک ) و شبکه شتاب را به ترتیبی که سازمان (امور مالیاتی ) درخواست می کند ، در اختیار آن قرار دهد.

حذف چهار صفر از پول ملی

جزئیات پیشنهاد بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی

 با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طرح اصلاح نظام پولی کشور در قالب حذف چهار صفر از واحد پولی کنونی و تعریف واحد پولی جدید و بازنگری در اقطاع اسکناس و مسکوک در دستور کار دولت قرار گرفته است.
 براساس این طرح که در حال بررسی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است، واحد پولی ملی جدید تحت عنوان "تومان" تعریف می‌شود که هر "تومان" معادل ده هزار (۱۰۰۰۰) ریال فعلی و یکصد (۱۰۰) "ریال جدید" خواهد بود.
 از سوی بانک مرکزی طول "دوره گذار" از "ریال" به "تومان" ۲۴ ماه پیشنهاد شده است و در این مدت اسکناس‌ها و سکه‌های قدیمی جمع‌آوری و جایگزین می‌شود.
 از تاریخ رواج قانونی "تومان" در کلیه قوانین خاص و عام، "تومان" جاگزین "ریال" به عنوان واحد رسمی پول جهموری اسلامی ایران خواهد شد، "تومان" بر مبنای نرخ برابری جاگزین می شود.

تاثیر گذاری تروریستی خواندن سپاه بر افزایش نرخ ارز

 نگاه عموم فعالان بازار این است که نوسانات دلار تاثیر به سزایی در بالا رفتن قیمت آهن آلات خواهد داشت. اما همیشه اینطور نیست.در اقدامی تازه توسط ایالات متحده آمریکا،نام سپاه پاسداران در لیست گروه های ترورسیتی قرار گرفت که این امر موجب افزایش قیمت ارز در بازار گردید که این افزایش نرخ ارز موجب بالا رفتن قیمت آهن آلات در بازار آهن شد و همچنان انتظار می رود این روند در هفته های بعد ادامه داشته باشد.

تماس با ما

 • icon
  آدرس :بازارآهن تهران(شادآباد)، بلوار 45متری بهار شمالی،مرکز تجاری پارس فلز،بلوکE،پلاک12
 • icon
  تلفن ۱ : 02166306162 
  تلفن ۲ : 02166246019
 • icon
  موبایل : ۰9128460162
  تلگرام: ۰9128460162