چه کالاهایی در مرداد 1401 ارزان شدند؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کالای_ارزان

تغییر قیمت کالاهای اساسی به حدی رسیده که روزانه شاهد بالا و پایین شدن نرخ ها هستیم. اما وضعیت قیمت مواد غذایی در مرداد ماه به چه صورت بود؟ کدام مواد غذایی ارزان و کدامیک گران شدند؟ بازار کالاهای اساسی پس از عبور از موج افزایش نرخ این روزها در آرامش است. نرخ بسیاری از کالاها در ماه جاری کاهشی بود. از سوی دیگر برخی از اقلام مانند کنسروها و رب گوجه فرنگی در مرداد ماه افزایش نرخ داشتند.
مرغ ارزان شد
با شروع مرداد، نرخ یک کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود. اما اکنون نرخ یک کیلو مرغ ۴۸ هزار تومان است.
در نتیجه نرخ این محصول مرداد ماه را با کاهش حدود ۱۲ هزار تومانی به پایان رساند.
قیمت تخم‌مرغ در بازار
اوایل مرداد ماه، نرخ تخم‌مرغ در سوپرمارکت‌ها و خرده فروشی‌ها شانه‌ای بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان بود. درحال‌حاضر این محصول از ۶۳ تا ۶۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.
در نتیجه نرخ تخم‌مرغ مرداد ماه را با کاهش ۱۰ هزار تومانی به پایان رساند.
قیمت برنج همچنان در سرازیری
در ابتدای مرداد ماه نرخ هر کیلوگرم برنج هاشمی و طارم درجه یک کشت اول در شمال به حدود ۱۰۵ هزار تومان رسیده بود. همچنین برنج هندی درجه یک با نرخ ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسید.
اکنون شاهد عرضه برنج ایرانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با نرخ کیلویی ۶۴ تا ۸۶ هزار تومان هستیم. همچنین برنج هندی درجه یک با قیمت‌هایی بین ۳۰ تا ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.
در نتیجه شاهد کاهش حدود ۲۰ هزار تومانی نرخ برنج ایرانی در روزهای پایانی مرداد ماه هستیم. برنج هندی درجه یک نیز با کاهش ۷ هزار تومانی همراه بود.
شکر چند؟
شکر نیز با نرخ ۲۴ هزار تومان، بی‌تغییر مرداد ماه را به پایان رساند.
گرانی رب گوجه فرنگی
رب گوجه فرنگی در ابتدای مرداد ماه حدودا ۳۹ هزار تومان به فروش می‌رسید. درحال‌حاضر نرخ رب به ۴۸ هزار تومان در بازار رسید. در نتیجه نرخ رب در پایان مرداد ماه با افزایش ۱۰ هزار تومانی همراه بود.
روغن ارزان شد
قیمت روغن در روزهای آغازین مرداد شامل روغن سرخ کردنی یک لیتری با نرخ ۶۲ هزار تومان و روغن پخت و پز یک لیتری با نرخ ۶۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. درحال‌حاضر نرخ روغن حدود ۵۶ هزار تومان است. در نتیجه نرخ روغن در مرداد با ۱۰ هزار تومان کاهش همراه بود.
کاهش نرخ حبوبات در مرداد ماه
قیمت عدس در شروع مرداد ماه کیلویی ۵۵ هزار تومان، نخود کیلویی ۵۰ هزار تومان، لوبیا چیتی کیلویی ۶۵ هزار تومان بود. امروز با کاهش نرخ در این محصولات نرخ هر کیلوگرم عدس به ۳۶ هزار تومان رسیده است. همچنین نرخ لوبیا چیتی کیلویی ۴۹ هزار تومان است.
در نتیجه نرخ عدس در پایان مرداد با ۲۰ درصد کاهش همراه است و لوبیا چیتی نیز با ۱۴ هزار تومان کاهش نرخ همراه بوده است.
گوشت گران شد
قیمت ران و راسته گوسفندی در هفته اول مرداد ۱۶۵ هزار تومان و ران گوساله با نرخ ۲۰۰ هزار تومان بود. در هفته آخر مرداد ران و راسته گوسفندی با نرخ ۱۸۹ هزار تومان و ران گوساله با نرخ ۲۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. در نتیجه نرخ گوشت با افزایش نرخ مرداد ماه را به پایان رساند

تماس با ما

 • icon
  آدرس :بازارآهن تهران(شادآباد)، بلوار 45متری بهار شمالی،مرکز تجاری پارس فلز،بلوکE،پلاک12
 • icon
  تلفن ۱ : 02166306162 
  تلفن ۲ : 02166246019
 • icon
  موبایل : ۰9128460162
  تلگرام: ۰9128460162